
Winterswijkse Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging bestaat een eeuw
MaatschappijWINTERSWIJK - De Winterswijkse Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging (WPKV) bestaat 100 jaar. De vereniging werd opgericht op 1 november 1922. Op 5 november wordt het eeuwfeest gevierd wordt met ’s middags een receptie voor genodigden en ’s avonds een buffet voor de leden en partners bij Restaurant De Schoppe, bij De Twee Bruggen, Winterswijk-Miste.
Het afgelopen jaar zijn er in het kader van dit jubileum verschillende activiteiten voor de leden en partners geweest. In het voorjaar een dorpswandeling door Winterswijk, later een high tea in Ratum en als afsluiting een gemotoriseerde huifkartocht door verschillende buurtschappen
De jubileumtentoonstelling vindt plaats op zaterdag 29 en zondag 30 oktober in de Sportzaal van de Emmaschool, Vredenseweg 170, Winterswijk-Henxel. Vanwege de heersende vogelgriep mag er helaas geen pluimvee worden tentoongesteld. Daarom wordt er, als attractie, op zaterdag 29 oktober vanaf 13.30 uur een eierkeuring gehouden. Dertien fokkers van hoenders, eenden ganzen etc. brengen ieder 4 eieren in, waarvan er 3 gekeurd worden op kleur, gewicht, vorm en schaalkwaliteit. Het laatste ei is voor de interne beoordeling. Hiervoor ontvangt de inzender de benodigde punten. Deze keuring komt van oorsprong uit Engeland en is in Nederland tot nu toe sporadisch te zien geweest.
Op de show zijn meer dan 100 konijnen, van Vlaamse Reus tot Kleurdwerg en meer dan 100 duiven, sier- en oorspronkelijke duiven, waaronder meer dan 50 lachduiven te zien.
De openingstijden van de tentoonstelling zijn: zaterdag 29 oktober: 10.00 tot 18.00 uur, zondag 30 oktober: 10.00 tot 17.00 uur. Entree bedraagt 2,50 euro. Kinderen tot en met 12 jaar hebben, onder begeleiding, gratis toegang.