Het Vordens Mannenkoor bij het kunstwerk ‘Zesender’ van de Vordense kunstenares Rowena Peters. Foto: Ilse Sips

Het Vordens Mannenkoor bij het kunstwerk ‘Zesender’ van de Vordense kunstenares Rowena Peters. Foto: Ilse Sips

Vordens Mannenkoor vereeuwigd bij kunstwerk Rowena Peters

Cultuur

VORDEN/HUMMELO - Kunstenares Rowena Peters uit Vorden en het Vordens Mannenkoor hebben samengewerkt in een bijzonder project. Het koor was toe aan een nieuwe groepsfoto en Rowena Peters was bezig aan een nieuw groot kunstwerk. Toen ontstond het idee daar samen iets mee te doen. Met een prachtig eindresultaat.


Het Vordens Mannenkoor bij het kunstwerk ‘Zesender’ van de Vordense kunstenares Rowena Peters. Foto: Ilse Sips 

Tijdens een kunstweekend in Vorden eind 2022 ontmoetten Theo Frencken, de fotograaf van het Vordens Mannenkoor en kunstenares Rowena Peters elkaar in het Vordense Kulturhus, waar in de grote zaal een immens groot kunstwerk van haar stond. Al pratend ontstond daar het idee dat dit kunstwerk een schitterende entourage zou kunnen zijn voor een nieuwe groepsfoto van het koor. Maar helaas moest het werk de volgende dag al weer worden verwijderd, dus het plannetje kon niet doorgaan. Maar daarmee was het verhaal nog niet uit.  

Twee maanden geleden nam Rowena Peters weer contact op met Theo Frencken om de vertellen dat ze bezig was met een nieuw groot kunstwerk, dat van 7 april tot 29 mei geëxposeerd zou worden langs de kunstroute in Hummelo. Direct werd onderzocht hoe het oude plan alsnog gerealiseerd kon worden. Nadat contact was opgenomen met ‘het Web’, de organisatie van de kunstroute en nadat ook de graaf van het landgoed Enghuizen zijn fiat had gegeven, konden de voorbereidingen beginnen. Het kunstwerk werd door enkele leden van de podiumcommissie van het koor uitvoerig bekeken op de plek aan de rand van het bos. Ook werd bepaald welke podiumelementen nodig waren om een zo mooi mogelijke compositie voor de foto te kunnen creëren. Zowel het koor als het kunstwerk moesten tot hun recht komen.

Geïnspireerd
Het kunstwerk ‘Zesender’ is geïnspireerd op de positie van de reeën in het Nederlandse landschap. Het werk gaat over de wegen die de reeën afleggen en de mens die deze steeds meer inkadert. ‘Zesender’ nodigt uit stil te staan bij de relatie tussen dier en mens en om je af te vragen hoe ook in de toekomst dier en mens kunnen samenleven.

Vorige week zaterdagmorgen trokken alle mannen van het Vordens Mannenkoor naar de plek bij ‘Zesender’. Ze werden keurig gepositioneerd rondom het kunstwerk. Ook kunstenares Rowena Peters kwam een kijkje nemen. Dit alles resulteerde in de hierbij geplaatste foto, die binnenkort de bijna tien jaar oude groepsfoto in de hal van het Kulturhus zal gaan vervangen. Als dank bracht het koor nog een lied ten gehore.