
Foto: Simone Siers
Snelheid en spektakel: De Ronde van Zutphen
ZUTPHEN - Op zondag 9 juni 2024 vindt in de historische binnenstad van Zutphen opnieuw voor de 58e keer 'De Ronde van Zutphen' plaats. De wielerronde van Zutphen is een geweldig evenement, om onder het genot van een hapje en een drankje op een terrasje aan de markt, de plaatselijke fietshelden van Zutphen en verre omgeving van dichtbij mee te maken.
De eerste wedstrijd vond plaats op 23 augustus 1947 en werd gewonnen door Cor Elswijk. In de beginjaren werd er gereden op het parcours rondom de Miete in de Hoven, later verplaatste het evenement zich naar de Houtwal in Zutphen. Op 9 augustus 1969 werd Hans Egberts de winnaar bij de amateurs, met Mathijs de Koning op de tweede plaats en Dries van Wijhe als derde.
Parcours
Het parcours begint op de Zaadmarkt, waarna de renners langs de terrassen van de Houtmarkt gaan, de Hofstraat inslaan, het oude en nieuwe stadhuis passeren, de Martinetsingel volgen, en uiteindelijk via de Pelikaanstraat terugkeren naar de Zaadmarkt, waar de finish nabij de fontein is. Het parcours is afgesloten voor verkeer en voor toeschouwers zijn er twee locaties met oversteekplaatsen, zodat ze vrij kunnen bewegen langs het parcours. Op aanwijzing van de parcourswachten kan men langs de route oversteken, dit is tijdens de wedstrijden uiteraard niet toegestaan. De organisatie valt onder auspiciƫn van de KNWU en heeft een evenementenvergunning van de Gemeente Zutphen.
Om 14.00 uur begint de dameskoers van de Women Cycling Series, met onder andere junioren, nieuwelingen, elites, beloften en amateurs, over een afstand van 50 km. Om 16.00 uur start de herenkoers voor elites, amateurs en nieuwelingen, met een afstand van 80 km.
Zware koers
De Ronde van Zutphen staat bekend, en volgens sommigen berucht, om zijn uitdagende parcours met veel bochten, vals plat en klinkers, wat elk jaar weer voor spektakel zorgt. Het parcours veroorzaakt vaak een schifting in het peloton, wat resulteert in een open strijd die gewonnen wordt door de sterksten. De organisatie, in handen van Date Bosma en Stan Hompe van Wielersportvereniging ETP Zutphen in samenwerking met de KNWU, staat garant voor een vlekkeloos verloop van het evenement.
Het programma loopt van 14.00 uur tot 15.30 uur voor de dameskoers (50 km) en van 16.00 uur tot 20.00 uur voor de herenkoers (80 km). Voor meer informatie, neem contact op via rondevanzutphen@etp-zutphen.nl of bezoek de website.
