
Tuin D’n Uuthook is een groene oase in het rustige buitengebied van ‘t Ruurlose Broek. Foto: PR
Open tuindagen in het Pinksterweekend in Vorden en Ruurlo
VORDEN/RUURLO – In het Pinksterweekeinde zijn op zondag 8 en maandag 9 juni vier tuinen van 10.30 uur tot 16.30 uur te bezichtigen in Vorden en Ruurlo. Vier tuinen die elk een andere kijk op het tuinieren geven. De tuinen liggen op relatieve korte afstand van elkaar, dus het is mogelijk om ze per fiets te bezoeken. Tuin De Valk in Ruurlo en De Boschhof in Vorden liggen twaalf kilometer uit elkaar en Hof te Ruurlo en Tuin D’n Uuthook in Ruurlo liggen daar precies tussenin.
Tuin D’n Uuthook
Tuin D’n Uuthook is een groene oase in het rustige buitengebied van ‘t Ruurlose Broek (Morsdijk 9) en is een verrassende tuin van ongeveer vierduizend vierkante meter. Wat ooit begon als een bescheiden voortuin bij het woonhuis, groeide na het beëindigen van het landbouwbedrijf uit tot een weelderige tuin die in drie delen is opgedeeld. Riante grasvelden worden omzoomd door kleurrijke borders met vaste planten, afgewisseld met bomen en struiken die voor een gevarieerd en sfeervol geheel zorgen. De tuin telt drie vijvers, waaronder een natuurvijver. De grond die vrijkwam bij de aanleg daarvan is gebruikt om een glooiend talud rondom het water aan te leggen, wat zorgt voor een speels reliëf in het landschap. Verspreid door de tuin vindt men diverse zitjes waar men in alle rust kunt genieten van de bloeiende planten en de serene omgeving. Een bijzonder element is het koffieheuksken: het voormalige tanklokaal en de oude melkstal zijn omgetoverd tot een gezellig plekje waar bezoekers kunnen nagenieten met een kopje koffie of thee. Entree: 4 euro, inclusief een kopje koffie/thee. Voor meer informatie: www.dnuuthook.nl.
Hof te Ruurlo
Hof te Ruurlo aan de Borculoseweg 40, naast de Agnetamolen, in Ruurlo is een tuin van 1100 vierkante meter en ingedeeld door muurtjes en taxushagen en heeft diverse aparte doorkijkjes en hoekjes. Daarom is de tuin telkens weer verrassend. Er staan veel verschillende, vaak bijzondere planten in de cottageachtige tuin, waaronder 475 verschillende soorten hosta’s. Elke millimeter is benut, waar planten staan heeft onkruid minder kans. Veel planten, onder andere de hosta’s staan in potten (ongeveer 600), zodat er mee geschoven kan worden. Ook zijn er vijvers, terrassen en bankjes zodat men de tuin op diverse plekken kan bekijken. Koffie en thee verkrijgbaar. Vrije gift. Voor meer informatie www.hofteruurlo.nl.
De Boschhof
Tuin De Boschhof aan de Kapelweg 6A in Vorden is een jonge tuin die nog volop in ontwikkeling is. Bestaande elementen in borders worden verweven met vaste planten, met als doel: een jaarrond b(l)oeiend geheel. Recent is een zichtas met aan weerszijden borders aangelegd, waarbij de tuin het omringend landschap wordt ingetrokken. Ook dahlia’s en eenjarigen krijgen hun plekje om te ‘shinen’. Tevens zijn vaste planten en honing te koop. Entree: 4 euro inclusief een kopje koffie/thee. Voor meer informatie: www.bijdeboschhof.nl.
De Valk
Tuin De Valk aan de Buitenvelderweg 2 in Ruurlo is een romantische landschappelijk tuin van ruim 5000 vierkante meter met heel veel borders. Het ontwerp is van Harry Esselink en de beplanting van de eigenaresse. De borders bestaan uit bijzondere vaste planten, heesters en bomen. Alle kleuren zijn toegestaan; rood, geel en oranje doen flink mee. Het is een tuin waar men heerlijk kan dwalen en door het open karakter zijn er mooie doorkijkjes. Met de toepassing van veel grassen en herfstbloeiers, zoals asters en dahlia's, is de tuin tot ver in september nog prachtig. Men is van harte welkom onder de ’berg’ waar men heerlijk kan zitten genieten van de tuin. Entree 4 euro, inclusief koffie en thee. Voor meer informatie: www.tuindevalk.nl.
De tuinen zijn beperkt toegankelijk voor rolstoelen, rollators, en kinderwagen. Honden zijn niet toegestaan.