
‘Het is toch wel heel bijzonder dat ik hier nu mag staan’
MuziekLICHTENVOORDE - Betoveren op de Zwarte Cross? Het kan, het gebeurde, zaterdagmorgen om 11.30 uur in de Theatertent met de half uur durende droomvlucht met Janna Baerends. De zangeres uit Laag-Keppel, werd glorieus winnares van het SBS6 muziekprogramma Talent Unplugged, waarbij het enkel om de muziek en de artiest zelf draait. Een onchristelijk tijdstip voor de gemiddelde Zwarte Crosser, maar toch is de tent redelijk bezet en reageert het publiek enthousiast na de aankondiging van een blije Frans Miggelbrink. Janna Baerends grapt als ze zojuist het podium met een ovationeel applaus heeft betreden: “Wat leuk dat jullie er zijn, ik zie veel bekende gezichten en ook mijn broers zie ik al zitten. Die hebben hier vannacht geslapen, dus ik weet niet of zij het nu wel zo leuk vinden.”
Door Henri Walterbos
Vanaf de eerste seconde is iedereen aan haar lippen gekluisterd, zowel vertellend als zingend en spelend op gitaar en keyboard. Je bent je er even niet van bewust dat er buiten motoren razen, claxons en toeters klinken en de harde muziek al dendert. Het gaat volledig langs eenieder heen.
Oorstrelend
Janna ontroert met haar stemgeluid, haar uitstraling, haar songs, een mix van eigen werk en covers in een uniek Janna Baerends-jasje zoals ‘The Boxer’ van Simon & Garfunkel. Alsof je uien snijdt, tranen in de ogen, zo mooi. Als ze vraagt om met het lalala-deel mee te zingen, gebeurt dit niet. Janna’s uitvoering is te mooi om doorheen te zingen. Middenin het lied vraagt ze het nog een keer en gehoorzamen de aanwezigen.
Haar eigen songs vallen allesbehalve uit de toon tussen de klassiekers met een grote staat van dienst. Integendeel. Oorstrelend . “Al op jonge leeftijd schreef ik liedjes, zoals ‘Take me back’ dat ik schreef toen ik een jaar of 14, 15 was. Het gaat erover dat ik het best wel moeilijk vond om ouder te worden.” Daarnaast ‘Running away from today’ en haar single ‘She knows me now’. “Dat lied heb ik geschreven nadat ik het programma Talent Unplugged had gewonnen. Dat was een van de prijzen die ik won, dus daar zat best wel druk op. En het moest in een paar weken klaar na de opnames en klaar zijn na de laatste uitzending. Ik wist natuurlijk al dat ik gewonnen had en mocht niets zeggen. Dat vond ik best wel moeilijk,” bekent ze.
De tekst gaat verder onder de video
Ondanks dat ze vooraf twijfelde over meedoen aan het programma kijkt ze er met een goed gevoel op terug. “Ik dacht eerst, SBS, een muziekprogramma, ik weet het niet, maar het was zo leuk. Ik ben blij dat ik het gedaan heb.”
Vader Eddie op accordeon
Uitsmijter is misschien wel haar meest bijzondere optreden ooit, ‘She’ van Charlez Aznavour, met Janna zichzelf begeleidend op gitaar, bijgestaan door haar vader Eddie op accordeon. “Ik dacht optreden op de Zwarte Cross, best wel eng, dus ik denk ‘ik neem iemand mee’. Dat is mijn vader, Eddie. Hij heeft heel lang accordeon gespeeld, maar ook heel lang niet. We hebben de accordeon gisteravond van de zolder gehaald, afgestoft en een keer samen geoefend. Het is nu de allereerste keer dat we samen optreden.”
Lees verder onder de video
Staande ovatie
Na en staande ovatie neemt Janna afscheid van het publiek, maar daarna direct van het podium stappend om familie, vrienden en oud-klasgenoten te begroeten, te knuffelen en te bedanken voor hun aanwezigheid.
Na afloop blikt ze nog heel even terug, ook op haar deelname aan Talent Unplugged. “Er zijn alleen maar leuke dingen op me af gekomen. Ik mag op hele mooie podia spelen nu, dat zijn hele mooie kansen die ik nu mag krijgen. Ik zit nu bij een boekingsbureau en dan krijg ik veel mooie optredens, zoals laatst Concert At Sea en nu Zwarte Cross. Het is toch wel heel bijzonder dat ik hier nu mag staan, ook omdat ik hier met mijn vader mocht staan, omdat hij hier nog woont, en ik kom hier zelf vandaan, dus dat geeft wel een extra lading.”



