
Drempts bedrijf op de koffie bij bewoners van Philadelphia
DREMPT/ZELHEM - “Het was heel gezellig. We zaten in een huiskamerachtige setting met een groep volwassenen met een verstandelijke beperking. We hebben samen aan kleurplaten gewerkt en we hebben koekjes gebakken, waarbij het versieren en het opeten wel aan de bewoners besteed was.” Zo beschrijft Ties van Beusekom het bezoek van hem en zes collega’s van Coffee Fresh aan woonlocatie Grashuisstraat van Philadelphia in Zelhem. De actie was georganiseerd door Present Bronckhorst, de organisatie waar Coffee Fresh partner van is.
Bij het bedrijf is er volgens Ties veel aandacht voor sociaal ondernemerschap. Hij zegt hierover: “Ook bij Coffee Fresh werken we met mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. En we willen ook buiten de deur actief zijn, bijvoorbeeld in de vorm van sponsoring of door ergens een gezellige ochtend te organiseren. Dan nemen we vanzelfsprekend de koffie mee. Wij zijn een koffiebedrijf, dus wat kunnen wij dan beter doen dan ergens gezellig op de koffie komen.”
Minimaal een keer per jaar probeert men via Present in actie te komen. Vorig jaar werd een woongroep voor ouderen bezocht en dit keer werd met bewoners van Philadelphia contact gemaakt. De deelnemers kwamen uit het hele bedrijf: directie, administratie, helpdesk, verkoop en technische dienst waren vertegenwoordigd.
Ties: “Wij hebben ons heel goed vermaakt. Er was veel interactie en sommige bewoners lieten uit enthousiasme ook hun eigen appartement zien. Men vond het heel leuk om samen iets te ondernemen. Gezelligheid is een mooi cadeautje en dat kunnen wij heel goed bieden.”
Een van de deelnemers meldde na afloop: “Ik vond het een bijzonder mooi, waardevol en betekenisvol project. Mooi om een keertje een inkijk te krijgen in de keuken van een organisatie. Wat mij is bijgebleven is de blijdschap van de bewoners, de oprechtheid en de energie die je ervan krijgt.”
Margreet de Groen, projectcoördinator van Present Bronckhorst: ”Het was een geslaagde ochtend. Er heerste een ontspannen sfeer en de deelnemers gingen heel natuurlijk met de bewoners om. Het ging eigenlijk vanzelf. Later op de ochtend werd ik ook nog door één van de bewoners meegenomen voor een rondleiding naar zijn kamer. En bewoonster Wendy heeft een tekening gemaakt voor iedereen van Coffee Fresh. Een mooi aandenken aan deze dag.”
