
Sportcafé Jansen & Jansen brengt lokale helden samen
De tafelgasten komen woensdag-avond vanuit vier verschillende sporten
Door Luuk Stam
HENGELO – Wereldkampioen zijspancross Koen Hermans (28) is woensdagavond (12 november) één van de prominente gasten tijdens de eerste editie van het sportcafé bij eetcafé Jansen & Jansen in Hengelo. De avond is een idee dat ondernemer én sportliefhebber Marco Jansen al een tijd in zijn hoofd had. “Ik volg zelf heel veel sport en als er dan lokale mensen op zo’n hoog niveau meedoen, dat is ontzettend leuk”, aldus Jansen. “Wat bijvoorbeeld zo’n Koen Hermans dit seizoen gepresteerd heeft, dat is uniek. Het leek mij heel mooi om eens een aantal van deze sporters op zo’n avond samen te brengen, hun verhalen te horen.”
Hengeloër Hermans pakte samen met zijn bakkenist Ben van den Boogaart naast de wereldtitel ook de ONK-titel en met het Nederlands team de GP of Nations. Hij is niet de enige wereldkampioen die hier deze avond aanschuift, want ook zijn voormalig dorpsgenoot Bo Kleinhesselink (39) – woonachtig in het Overijsselse Hengelo – is erbij. Hij won deze zomer in zijn leeftijdscategorie het WK BMX. Jansen kijkt ook alvast uit naar het verhaal van Kleinhesselink: “Die jongen is ruim twee meter. Dan vraag je je af: hoe doe je dat dan op zo’n klein fietsje? Die combinatie is ergens totaal niet logisch, maar ook wel weer heel mooi.”
Voetbal
Journalist Madelien Jansen (Omroep Gelderland) zal de rol van gespreksleider op zich nemen aan een tafel waar het zeker ook over voetbal zal gaan. Hiervoor komt Doetinchemmer Lion Kaak (34) naar zijn geboorteplaats, hij sloot dit jaar zijn carrière als profvoetballer af. Kaak speelde achtereenvolgens voor De Graafschap, AGOVV, Go Ahead Eagles, Valencia (B), Achilles ’29, De Graafschap, Top Oss en opnieuw De Graafschap. Bij die club is Henk Bloemers commercieel manager, ook hij schuift aan. Zelhemmer Bloemers is bepaald geen onbekende in Hengelo, want hij speelde in het verleden als spits bij Pax.
Twee wereldkampioenen deze avond? Dat is dan nog buiten Zara Temmink (20) uit Doetinchem gerekend, want ook zij pakte recent een gouden medaille op een wereldkampioenschap. Om precies te zijn bij het WK para-atletiek op de ‘universal relay', een 4x100 meter met atleten met vier verschillende handicaps. Temmink is gespecialiseerd in de 100 meter. Zij is een zogeheten T13-atlete, ze sprint met een visuele beperking. Haar zicht is maar zo'n 15 procent. "Wat zij ondanks dat bereikt heeft, vind ik super knap”, zegt Marco Jansen, die de Doetinchemse dan ook heel graag in zijn eerste sportcafé wilde hebben.
Vervolg?
De gasten die woensdag bij eetcafé Jansen & Jansen plaatsnemen in het publiek, krijgen hier een avondvullend programma voorgeschoteld (kosten: 69 euro all-in). “We gaan eerst lekker eten en borrelen, in het tweede deel van de avond volgen dan de interviews”, vertelt Jansen, wiens initiatief al op flink wat belangstelling kon rekenen, de reserveringen stroomden binnen. Of de ondernemer al nadenkt over een eventueel vervolg van dit sportcafé? “Als dit goed bevalt, dan kunnen we het misschien eens per jaar terug laten komen.”
Aan sporters in de regio geen gebrek, al hebben ze elk hun eigen jaaragenda’s. Zo zit Zelhemmer Joris Nieuwenhuis momenteel middenin zijn veldritseizoen. De Zelhemse Melissa Peperkamp werkt deze maand in Oostenrijk dan weer toe naar het nieuwe snowboardseizoen, met als hoogtepunt de Olympische Winterspelen in februari in Milaan. Het zijn namen die Jansen in zijn achterhoofd houdt voor wellicht een volgende editie: “Voor nu kijken wij uit naar woensdag. Een gezellige avond met heel mooie gasten, wij hebben er heel veel zin in!”