
Vrijwilligers brengen op kerstavond de diners rond. Foto: PR
Grootste Kerstdiner weer in Bronckhorst
MaatschappijBRONCKHORST - Voor het vierde jaar op rij doet de gemeente Bronckhorst mee aan Het Grootste Kerstdiner. Op kerstavond worden in de gemeente feestelijke driegangendiners bezorgd bij inwoners die te maken hebben met armoede of eenzaamheid. Het Grootste Kerstdiner bestaat vijf jaar en hoopt dit jaar in de vier gemeenten in de hele West-Achterhoek maar liefst 2500 diners te bezorgen. Waarbij er dit jaar voor kinderen zelfs een speciaal menu is.
De actie wordt volledig uitgevoerd door meer dan honderd vrijwilligers, lokale horeca en maatschappelijke partners. De maaltijden worden op kerstavond aan huis bezorgd, en op verschillende plekken in de regio worden daarnaast gezamenlijke diners georganiseerd voor mensen die anders alleen zouden zijn met kerst.
Maarten op de Weegh, initiatiefnemer en voorzitter: “Dat we Bronckhorst ook dit jaar weer veel mensen mogen bereiken, betekent heel veel. De steun vanuit de gemeente en ook de gemeenschap is ontzettend warm. Het blijft helaas nodig, maar het is ontzettend mooi om te doen. Je ziet hoe één diner op kerstavond écht verschil kan maken in warmte en aandacht.”
Jansen & Jansen en De Tol
Net als vorig jaar helpen Eetcafé Jansen & Jansen (Hengelo) en Eetcafé de Tol (Zelhem) mee met het initiatief. Sem Jansen van Jansen & Jansen: “We hebben geen moment getwijfeld. Ja, we zijn druk. Maar we doen met liefde dit extra stapje.” Ook Eetcafé de Tol steekt de handen weer uit de mouwen. Remon te Brake: “We hopen met ons diner een stukje warmte en geluk te brengen bij mensen die het echt nodig hebben.”
Aanmelden
Inwoners van Bronckhorst met een minimaregeling ontvangen via hun contactpersoon van de gemeente een flyer met informatie over deelname. Dankzij deze werkwijze worden zoveel mogelijk mensen direct bereikt. Ook is het mogelijk voor mensen om zich aan te melden via de Voedselbank in Zelhem.
Hulp en donateurs gezocht
Het Grootste Kerstdiner draait volledig op vrijwilligers en donaties. De organisatie is daarom nog op zoek naar mensen die op kerstavond enkele diners willen rondbrengen in Bronckhorst, en naar donateurs - groot en klein - die het initiatief willen steunen. Aanmelden hiervoor kan via de website. Ook kan hier een ton worden aangevraagd voor het inzamelen van lege flessen op school of in de bedrijfskantine.