
Iris Papen doet openbaar D-examen op trompet. Foto: Jeanine Heijenk
Mooi openbaar D-examen trompettiste Iris Papen
MuziekVORDEN – Vrijdag 6 februari was een spannende dag voor Iris Papen. Iris is trompettist bij de achtkoppige trompetsectie van Harmonie Vorden en mocht die dag haar D- examen praktijk op trompet afronden. Bijzonder hierbij was het feit dat dat tijdens een openbaar optreden in het Kulturhus plaatsvond.
Door Gerrit Nijenhuis
De twintigjarige Iris Papen is op zesjarige leeftijd begonnen op de blokfluit bij de muziekvereniging en een jaar later ging ze verder op de trompet. Haar opleider was gedurende vele jaren de bekende docent Harry ten Brinke, die ook lange tijd voor het jeugdorkest van de harmonie heeft gestaan.
Alle muziekdocenten van Harmonie Vorden zijn professioneel geschoold en in dienst van de vereniging. Na de pensionering van Ten Brinke in november 2024, is de koperdocent Martin Hiddink aangetrokken welke ook de laatste tijd Iris heeft begeleid richting de afronding van de opleiding.
Naast het feit dat het examen openbaar was en dat harmonie onder leiding van Willem Kossink haar mocht begeleiden, was de opdracht aan Iris om ook de voorbereidingen geheel zelfstandig in te vullen en te regelen. En dat heeft ze met verve gedaan.
De avond begon met twee nummers waarbij Harmonie Vorden de begeleiding verzorgde. Het eerste nummer werd een fraaie vertolking van ‘En Aranjuez con tu Amor’. Het tweede nummer, ‘Le Carnaval de Venice’, was een waar spektakelstuk. Het basisritme komt acht keer terug en dan in een steeds sneller tempo met op het laatst een waterval aan noten. De muzikanten en het publiek hebben genoten!
Daarna voerde Iris twee stukken met piano begeleiding van Anna Marco op, en wel het voor velen bekende ‘koncert II’ van de componist Haydn en ‘Concert etude’ van Alexander Goedicke.
Als laatste was er een duet met haar docent Martin Hiddink. De beide trompettisten vertolkten heel fraai het nummer ‘Dialogue’ van de componist Bozza.
Het geheel werd geëxamineerd door gecommitteerde Gerhard Plagemen en secretaris Marc Gouswaart namens de landelijke muziekfederatie KNMO. Niets dan lof over het optreden en dus was het oordeel van de examencommissie: geslaagd met ruim een 8 als eindcijfer. Al eerder had Iris het theorie examen met goed gevolg afgelegd. Al met al een mooie afsluiting van haar muziekstudie.
Ook voor Harmonie Vorden een mooi signaal dat men met de opleiding van leerlingen in eigen beheer, met bevoegde docenten, in het verleden een goede weg heeft ingeslagen en daardoor de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien.