Namens de gemeente Bronckhorst kwam de nieuwe burgemeester Patrick van Domburg Johan en Riek ten Elshof feliciteren met hun zestigjarig huwelijksfeest. Foto: Jan Hendriksen

Namens de gemeente Bronckhorst kwam de nieuwe burgemeester Patrick van Domburg Johan en Riek ten Elshof feliciteren met hun zestigjarig huwelijksfeest. Foto: Jan Hendriksen

Johan en Riek ten Elshof zestig jaar getrouwd

Algemeen

VORDEN - Terwijl één van de dochters de goudgele feestballonnen bij de voordeur, die door de wind wat scheef waren komen te hangen, weer in model brengt, worden we door Johan en Riek ten Elshof hartelijk welkom geheten. Het Vordense echtpaar beleefde op woensdag 29 januari hun zestigjarig huwelijksfeest. “We gaan straks met onze familie en enkele kennissen naar De Wildenborcherhof om ons diamanten huwelijk te vieren”, zo vertelt Riek met enige trots. “Maar eerst komt de nieuwe burgemeester namens de gemeente Bronckhorst ons nog feliciteren”, zo vult Johan aan.

Door Jan Hendriksen

Johan ten Elshof (85) werd in de Needse buurtschap Noordijk geboren maar verhuisde op jonge leeftijd naar het Borculose Haarlo. Riek ten Elshof-Lijftogt (79) is een geboren en getogen Vordense. “Ik ben geboren op een klein boerderijtje waar nu bedrijventerrein ’t Werkveld is. Niets daar herinnert nog aan die periode”, zo vertelt Riek. Na haar HBS-opleiding in Zutphen leerde ze op haar werk in Lochem Johan kennen. “Johan was destijds vrachtwagenchauffeur en moest de vrachtbrieven die hij bij zich had, door mij laten ondertekenen. En telkens liet hij dan een oogje op mij vallen. Dat was wederzijds. Zo is onze liefde ontstaan.”
Na ruim drie jaar verkering verloofden Johan en Riek zich om vervolgens op 29 januari 1965 in het Vordense gemeentehuis in het huwelijksbootje te stappen. “Weet je waar we ons huwelijksfeest hebben gevierd? Daar bij Café Eskes”, wijst Johan vanuit hun woning aan de Stationsstraat naar de overzijde van de weg. Riek werkte in die periode op de voormalige Vordense Boerenleen/Raiffeisenbank aan de Ruurloseweg waar nu Bloemendaal/Wiegerinck Accountants en Belastingadviseurs is gevestigd. Johan had een baan als bosarbeider op het bijna vierhonderd hectare grote landgoed ‘t Zandt van de familie Fremery in Hengelo (G). “Die hadden toen we gingen trouwen aan de rand van het landgoed een bedrijfswoning voor ons, waar we toen onze intrek hebben genomen”, zo blikken Johan en Riek terug.

Landgoed
Op landgoed ‘t Zandt werkte Johan een aantal jaren waarna het echtpaar in buurtschap Linde ging wonen. Johan verdiende daarna onder meer bij Bijenhof in Vorden en de HCI in Hengelo zijn brood. “Tot aan mijn afkeuring heb ik als heftruckchauffeur bij de Delta in Zutphen gewerkt”, merkt Johan op. Riek zorgde maar liefst 28 jaar lang dat de Vordense Dorpsschool er netjes schoon uitzag. “Dat heb ik altijd met veel plezier gedaan.”

Hobby’s
Riek tuiniert haar hele leven al en mag daarnaast graag breien, lezen en puzzelen. Johan hield zich in het verleden naast zijn werk bezig met het onderhoud en verhandelen van auto’s. “Dat was een grote hobby die soms een beetje uit de hand liep. Ik heb met een paar vrienden ook de eerste autocross in Vorden georganiseerd. Nu help ik af en toe nog wel eens een kennis met een auto.” Johan en Riek wonen al weer ruim twee jaar met veel plezier in een bungalow vlakbij het centrum van Vorden. “We hebben hier alles gelijkvloers en de winkels zijn dichtbij. We kunnen ons nog prima zelfstandig redden.”

Geheim
Inmiddels is burgemeester Patrick van Domburg van Bronckhorst gearriveerd en hij feliciteert Johan en Riek met hun diamanten huwelijk. Na de kennismaking wil hij als eerste van Riek en Johan weten. “Wat is het geheim om het zo lang met elkaar uit te houden?” Nou zegt Johan: “We hebben elkaar voordat we trouwden beloofd dat we een verschil van mening altijd uit zouden praten. En dat hebben we ook altijd gedaan.” Nadat de burgemeester is vertrokken maken Riek en Johan zich op om met hun drie kinderen met aanhang en hun vier kleinkinderen en kennissen naar De Wildenborcherhof te gaan, waar ze hun diamanten huwelijksdag feestelijk voortzetten.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant