
De organisatoren van Buitengewoon Wichmond (v.l.n.r.) Valentijn van Waalwijk, Petra van de Velde, Sare Bakker en Wim Dijkstra. Emiel Zijlstra ontbreekt op de foto. Foto: PR
Vier erven vol muziek tijdens Buitengewoon Wichmond
MuziekWICHMOND - Voor het eerst wordt zondagmiddag 20 september het culturele evenement ‘Buitengewoon Wichmond’ georganiseerd. In het buitengebied van Wichmond aan de Lankhorsterstraat worden die middag vier erven opengesteld waar men kan genieten van muzikale optredens. ‘Buitengewoon Wichmond’ is een particulier initiatief uit de koker van Valentijn van Waalwijk die aan de Lankhorsterstraat woont en waarbij hij de buurtbewoners Wim Dijkstra, Petra van de Velde, Sare Bakkers en Emiel Zijlstra betrokken heeft.
Door Jan Hendriksen
“We hebben allemaal iets met muziek en cultuur. Mede daarom hebben we dit evenement op touw gezet en dit naar het buitengebied van Wichmond gebracht. Deze editie beschouwen we als een pilot. We hopen het jaarlijks te herhalen en dat er steeds meer muziek op steeds meer erven te horen is”, zo verklaart Wim Dijkstra.
De formule van ‘Buitengewoon Wichmond’ is gebaseerd op ‘Gluren bij de Buren’ wat jaarlijks in onder andere Zutphen en Brummen wordt georganiseerd. Op vier verschillende locaties kunnen bezoekers zondag 20 september vanaf 13.00 tot 17.00 uur genieten van een verrassend optreden of een bijzondere voorstelling.
Op een van de vier erven treedt Mahre Jolink uit Vorden op. Met haar gitaar, zang en liefde voor muziek brengt Mahre een mix van Nederlandstalige en Engelstalige covers. Van gevoelige ballads tot bekende popsongs met een vleugje country: elk nummer krijgt een eigen, akoestische twist. Het strijkduo Jeroen Kluck en Esther Kluck-Walpot speelt een wisselend programma van licht klassieke muziek met onder meer werken van Brahms, Breval en Bach op viool en cello. Het stel speelt al meer dan veertig jaar samen en hebben elkaar via het jeugdorkest leren kennen.
Trio Just Fun bestaat uit gitarist Victor Macaré uit Vierakker, bassist en zanger Peter Wolters uit Zutphen en drummer Peter van Veen uit Zutphen en combineert met name jazz, rock en blues. Ze spelen een blend van songs om naar te luisteren, op te dansen of mee te zingen. Teun Otto is een muzikant en theatermaker uit Arnhem. In zijn liedteksten vindt hij het leuk om alledaagse dingen in een nieuw jasje te stoppen.
Thuiswedstrijd
Voor Victor Lange wordt het een echte thuiswedstrijd. De muzikant en theatermaker woont sinds kort in de pastorie in Wichmond. Na jaren zoeken naar een plek waar hij zich thuis voelt, heeft hij die inmiddels gevonden. Tijdens Buitengewoon Wichmond opent hij zijn muzikale schetsboek met pianoklanken, klassiek werk en stemmen uit soms verborgen hoekjes van zijn hoofd. Daarmee geeft hij bezoekers een kijkje in zijn muzikale wereld.
Aanmelden
De organisatie roept bezoekers op om bij voorkeur te voet of met de fiets naar Buitengewoon Wichmond te komen. Wie met de auto komt, kan parkeren bij sportvereniging SRC ’24 aan de Lankhorsterstraat 3a. De toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Vooraf aanmelden via de website is gewenst, zodat de organisatie weet hoeveel bezoekers zij kan verwachten. Bezoekers kunnen vooraf een optreden reserveren om 13.00, 14.00, 15.00 of 16.00 uur. Elk optreden duurt een half uur.










